UA

Центр досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України 

Центр досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України – наукова установа НАН України, що

Фахівці Центру мають досвід у розробці міжнародних та національних договорів у сфері трансферу технологій, створенні господарських товариств для використання об’єктів права інтелектуальної власності, оцінки вартості майнових прав інтелектуальної власності. 

Центр співпрацює з Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерством освіти і науки України, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, іншими органами державної виконавчої влади з питань розробки законодавства у галузі охорони інтелектуальної власності, трансфера технологій, інноваційної діяльності. Фахівці Центру мають досвід співпраці з проектами Європейської комісії, Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Світового банку, USAID, WTO з питань охорони інтелектуальної власності, інноваційної діяльності, адаптації законодавства нових незалежних країн до законодавства ЄС, трансферу технологій. 

Фахівцями Центру підготовлено низку монографічних видань та наукових статей з питань: укладання договорів про трансфер технологій; охорони інтелектуальної власності в наукових установах; порівняльних досліджень права інтелектуальної власності Європейського Союзу та України, нових незалежних країн; інноваційної діяльності, права Інтернет тощо. 

На базі Центру діє Національний контактний пункт Рамкової програми досліджень та інновацій Європейського Союзу HORIZON EUROPE за напрямком «Програма дій ім. Марії Склодовської-Кюрі».